Pasowanie na czytelnika

„Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.”

 Każdy chce mieć przyjaciela, a książka to specjalny przyjaciel. 8 lutego 2024 roku trzynastu uczniów klasy pierwszej zostało pasowanych na czytelników szkolnej biblioteki. W tym dniu nasi najmłodsi wystroili się w stroje bohaterów z bajek.  Przyjaciele biblioteki przygotowali spotkanie z KSIĄŻKĄ. Nie zabrakło wesołych wierszy, które zaprezentowali uczniowie klasy II,  wyrywania literackiej RZEPKI, a także konkursów, zgadywanek, bardzo trudnych pytań, puzzli. Ze wszystkimi zadaniami nasi dzielni nowi czytelnicy poradzili sobie wyśmienicie. W końcu złożyli ślubowanie i udali się w odwiedziny do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książkę. Rozpoczęła się nowa przygoda. Wiele żyć przed nimi, bo „kto czyta, żyje wielokrotnie”.

Skip to content