Wykorzystanie Laboratoriów Przyszłości w SP Wilczyska

W dniu 02.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności programowania, kodowania i budowy robotów na wojewódzkich zmaganiach „Ligii Robotów” w Myślenicach. Dzięki wyposażeniu „Laboratorium Przyszłości” uzyskali bardzo dobre wynika. W programowaniu zajęli II miejsce a w wyścigach I. Uwidacznia to jak przydatny jest sprzęt Laboratoryjny i jak duże postępy poczynili nasi uczniowie. Gratulujemy im wyników i liczymy na więcej.

Sprzęt Laboratoryjny to nie tylko klocki. W dalszym ciągu wykorzystujemy sprzęt nagłaśniający i rejestrujący różne uroczystości i wydarzenia szkolne. Została także nagrana żywa lekcja historii upamiętniająca wydarzenia powojenne.

Uczniowie na języku polskim wykorzystując pisaki 3D przygotowywali pomoce do lektur oraz wykonywali przedmioty przygotowując makietę sceny teatralnej.

Na technice uczniowie przygotowali projekt breloczka do kluczy, który następnie drukowali na drukarce 3D.

Link do filmu nagranego przez ucznió1) z wykorzystaniem sprzętu laboratoryjnego:

https://drive.google.com/file/d/17AahrMpwAI5g65DzzJrhxEsWzWgKZR7_/view?usp=sharing

Skip to content