Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.   Po śniadanku wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać   Wiosnę. Panie wprowadziły dzieci  w tradycję pożegnania zimy-powitania wiosny. Podczas  uroczystości  dzieci  miały  okazję  przywoływać  Wiosnę  wierszykami, piosenkami  i  tańcem. Dzieci tęsknią za słońcem , chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach . Chcą jak najprędzej  zrzucić ciepłą kurtkę i rękawiczki. Dlatego  marzannę z Przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, który  przemaszerował  wokół placówki i spalił kukłę na pobliskim placu zabaw. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni z których będziemy czerpać radość.

Skip to content