27 maja 2024 roku w Skrzyszowie odbyły się zawody o tytuł Mistrza Województwa w Piłce Ręcznej chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci. Chłopcy z naszej gminy do ostatniego meczu mieli szanse zdobyć złoty medal. Niestety niekorzystny układ tabeli ulokował drużynę z Wilczysk na 4 miejscu. W całym turnieju wojewódzkim drużyna z Wilczysk w regulaminowym czasie przegrała tylko jeden mecz z drużyną z Szaflar, pokonała sensacyjnie szkołę sportową z Krakowa. Kolejne  dwa mecze to wynik remisowy z drużynami z Chrzanowa i Bochni (niestety przegrane w karnych) Do medalu zabrakło jednej bramki!!!

„ Chłopaki pokazali wielkie serce do walki, podjęli wyrównaną rywalizację  z najlepszymi drużynami w województwie. Brakło naprawdę odrobinę, chociaż przywieźliśmy 4 miejsce nie czujemy się przegrani. Dla naszej małej szkoły to wielki sukces. Nasi przeciwnicy to duże ośrodki i duże szkoły. Jestem mega dumny z chłopaków, którzy na boisku zostawili: krew, pot i łzy – DZIĘKUJĘ!!!” – słowa trenera/nauczyciela z Wilczysk

Skład drużyny z Wilczysk:

Gruca Wiktor, Święs Jakub, Ligęza Jakub, Martuszewski Kamil, Wszołek Jan, Szpila Wiktor, Gryzło Jakub, Gorgosz Jakub, Przybyło Adam, Szczepanek Arkadiusz, Zieliński Leon, Lenard Bartłomiej, Kruczek Franciszek, Połeć Mikołaj, Sowa Miłosz, Gucwa Szymon, Gruca Kamil

Wyniki poszczególnych spotkań:

Faza grupowa :

SP Wilczyska – SP nr 91 Kraków 14:10

SP Wilczyska – SP Chrzanów 14:14 K(14:16)

Faza medalowa:

SP Wilczyska – SP Gawłów (Bochnia) 12:12 K(13:15)

SP Wilczyska – SP Szaflary 12:16

Wyniki po skończonej rywalizacji:

1 m-ce SP w Gawłów

2 m-ce SP  Szaflary

3 m-ce Chrzanów

4 m-ce SP w Wilczyskach

5 m-ce SP nr 91 w Krakowie

6 m-ce SP Szarów

Skip to content