Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Wilczyskach

Sukcesy Uczniów

Udział uczniów w konkursach i przeglądach w roku szkolnym 2017/2018r.

Lp.

Konkurs/przegląd

Nauczyciel przygotowujący

Uczniowie

Miejsce

Termin

1.

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

Grażyna Marszał

55 osób

17 ekspertów tabliczki mnożenia

29.09.2017r.

2.

VII Ogólnopolski konkurs plastyczny – „W harmonii z przyrodą”

Ewa Gryzło

11 prac wysłano

październik

3.

„Niepodległość w oczach dziecka” praca plastyczna

Ewa Gryzło

9 prac

październik

4.

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki Piórem Malowane”

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki LECTURA

 

Konkurs Literacki „Bezpieczna sieć”

 

Konkurs Literacki Komiks o Złym Kocurku

Mirosława  Kwarcińska

15 osób

 

 

1 osoba

 

 

 

2 osoby

 

 

5 osób

 

 

9 osób

Natalia Święs – finalistka

Kraków

16.11.2017r.

5.

Szkolny etap biblijnego konkursu tematycznego

Ks. Sławomir Gulik

12 osób – 3 prace odesłane

17.11.2017r.

6.

Konkurs humanistyczny

Mirosława Kwarcińska

15 osób, 3 prace odesłane

24.11.2017r.

7.

Konkurs matematyczny

Wiesław Oratowski

12 osób

25.11.2017r.

8.

Konkurs Języka Angielskiego

Katarzyna Ligęza

12 osób, 2 prace odesłane

27.11.2017r.

9.

Ogólnopolski Konkurs recytatorski „Pierścień św. Kingi”

Ks. Sławomir Gulik

3 osoby

Gorlice

01.12.2017r.

10.

XI Wojewódzki Konkurs Piosenki „Anielska nutka” – przesłuchanie i finał

Ewa Gryzło

1 osoba

 

Jolanta Brończyk – laureatka

Nowy Sącz (przesłuchanie)

Wielogłowy

04.12.2017r.

 

08.12.2017r.

11.

Przeprowadzono testy do Małopolskich Talentów

K. Ligęza, Z. Ligęza, M. Kwarcińska, W. Oratowski

11 osób

Jolanta Brończyk, Święs Natalia – j. angielski, Tomasz Szczepanek –przedsiębiorczość, Laura Skrzypek – j angielski

19.12.2017r.

25.01.2018r.

12.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z matematyki „Olimpus”

G. Marszał

Laureaci: G. Szczypta – 5 miejsce, A. Kożuch – 11, F. Zabielny – 12

20.12.2018r.

13.

II Szkolny Konkurs upcyklingowy „Aniołek”

B. Włodarz, J. Job

14 osób

1 –A. Ziomek, 2-P. Serafin, 3-F. Mucha i O. Ladrańska,

22.12.2017r.

14.

VIII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

B. Włodarz

11 osób, 4 prace odesłano

11.01.2018r.

15.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

E. Gryzło, Ł. Kruczek, M. Kwarcińska

9 osób

Finał w Bobowej

14.01.2018r.

16.

Gminny przegląd jasełek.

E. Gryzło, J. Job

21 osób

Udział w przeglądzie w Bobowej

28.01.2018r.

17.

IV Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

Ewa Gryzło

Wiktoria Kołodziej, Jolanta Brończyk, Martyna Sus, Patrycja Święs, Weronika Fyda, Piotr Serafin

I miejsce – solistka

III miejsce – zespół

 

Gorlice

01.02.

2018 r.

18.

XIX Powiatowy Konkurs Czytelniczy – eliminacje gminne

Joanna Job

Tomasz Szczepanek,, Szczypta Gabriela, Kinga Walawska

I miejsce w gminie

 

 

Bobowa

28.02.2018 r.

19.

Gminne obchody „Dnia Żołnierza Wyklętego” Bobowa

Ewa Gryzło

Brończyk Jolanta , Świąs Natalia, Świąs Patrycja, Kołodziej Wiktoria

 

Bobowa

01.03.2018 r.

20.

IV Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej – uroczysta gala

Ewa Gryzło

Wiktoria Kołodziej, Jolanta Brończyk, Patrycja Święs, Weronika Fyda, Piotr Serafin

Gorlice

04.03.2018 r.

21.

Gminny Konkurs Strażacki w Bobowej

Zbigniew Ligęza

Pękala Weronika, Szczepanek Tomasz

2 i 4 miejsce

13.03.2018 r.

22.

Konkurs gminny na Najładniejszą Pisankę wielkanocną

Ewa Gryzło

Tomasz Brończyk, Jolanta Brończyk

wyróżnienie

20.03.2018 r.

23.

Konkurs plastyczny, wiedzy historycznej i piosenki w Łużnej „Rozwinąć skrzydła pamiętając o przeszłości”

Radzik Elżbieta, Stanisława Lach, Ewa Gryzło, Halina Górska

Tokarz Martyna

Emilia Radzik

Brończyk Jola, Natalia Święs, Weronika Pękala

3 miejsce konkurs plastyczny, wyróżnienie

23.03.2018 r.

24.

Gminny Konkurs Ekologiczny

Barbara Włodarz

Szczypta Gabriela, Natalia Święs, Kinga Walawska

Udział – Stróżna

06.04.2018 r.

25.

Powiatowy konkurs wokalno-muzyczny popularyzujący twórczość zespołu Pektus

Ewa Gryzło

Jola Brończyk

Zespół: Patrycja Święs, Martyna Sus

Julia Ligęza

2 miejsce

3 miejsce

09.04.2018 r.

26.

Gminny Konkurs Matematyczny klas III – Posadowa Mogilska

Ewa Gryzło

Wiktoria Kowalska

2 miejsce (gmina Korzenna)

20.04.2018 r.

27.

Konkurs „Narysuj Komiks o Złym Kocurku”

Mirosława Kwarcińska

Patrycja Święs, Piotr SerafinLaura Skrzypek, Szczypta Gabriela, Bartoszek Karolina, Weronika Witek, Aleksandra Zabielny, Julka Ligęza, Weronika Pękala

 

Nagrody książkowe i dyplomy

23.04.2018 r.

28.

Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego w Krakowie

Barbara Włodarz

Pękala Weronika, Natalia Święs, Brończyk Jolanta

finalistki

24.04.2018 r.

29.

XIX Powiatowy Konkurs Czytelniczy Gorlice

Joanna Job

Tomasz Szczepanek

udział

17.05.2018 r.

30.

Podsumowanie konkursów „Rozwinąć skrzydła pamiętając o przeszłości” w Łużnej

Stanisława Lach, Elżbieta Radzik

Tokarz Martyna

Emilia Radzik

 

Udział w rozdaniu nagród

18.05.2018 r.

31.

Konkurs na projekt znaczka pocztowego

Ewa Gryzło

3 osoby

udział

23.05.2018 r.

32.

Konkurs matematyczny o nagrodę rektora PWSZ w Nowym Sączu

Grażyna Marszał, Ewa Gryzło

8 osób

udział

30.05.2018 r.

33.

Gminny Konkurs ekologiczny klas 2 i 3 w Jankowej

Ewa Gryzło, Radzik Elżbieta

Wiktoria Kowalska, Apriasz Franciszek

3 miejsce

05.06.2018 r.

34.

Podsumowanie Konkursu Regionalnego „mój Las” w Nowym Sączu

Barbara Włodarz

Gabriela Szczypta, Piotr Serafin

3 miejsce

06.06.2018 r.

35.

III Gminny Konkurs „Pierwsza pomoc”

Zbigniew Ligęza

Zabielny Aleksandra, Tokarz Natalia

1 miejsce

08.06.2018 r.

36.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Popisz się talentem”

Mirosława Kwarcińska

10 osób

udział

luty

38.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Piórem i pędzlem”

Mirosława Kwarcińska

4 osoby

udział

marzec

38.

Małopolski Konkurs Literacki „Ziemio Ojczysta…”

Mirosława Kwarcińska

10 osób, Weronika Pękala

laureatka (wyróżnienie)

kwiecień

39.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Autoportret”

Mirosława Kwarcińska

14 osób

udział

czerwiec

40.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny,,Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

Halina Górska

2- Natalia Święs,  Jolanta Brończyk

Udział

41.

Ogólnopolski Konkurs o Irenie Sendlerowej

Halina Górska

2 – Natalia Święs,  Jolanta Brończyk

Udział

42.

Ogólnopolski Konkurs ,,Ludzie, miejsca, wydarzenia na drodze ku Niepodległej”

Halina Górska

3 Natalia Święs, Weronika Pękala, Jolanta Brończyk

Udział

43.

Konkurs Wiedzy o Kresach Południowo-Wschodnich Rzeczypospolitej i Mieście Lwowie

Halina Górska

1 Natalia Święs

udział

44.

OGÓLNOPOLSKI Konkurs Przedmiotowy Panda 2018 – matematyka

 

 

Marszał Grażyna

Klasa IV – 15 osób

Klasa V – 4 osoby

Zabielny Filik i Kinga Kowalska – dyplomy wyróżnienia za 7 miejsce

9 – 13.04.

45.

Ogólnopolski Konkurs na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”

 

Ewa Gryzło

Barbara Włodarz

3 prace (Brończyk, Święs i Jaremcio)

Magdalena Jaremcio laureatka – wyróżnienie II stopnia

06.2018 r.

46.

Małopolskie Talenty I etap – przedsiębiorczość

Tomasz Szczepanek I miejsce (tablet)

I miejsce

19.06.18r.

 

Udział uczniów w zawodach sportowych szkolnych i niektórych  klubowych  w roku szkolnym 2017/2018 r.

Nauczyciel – trener: pan Zbigniew Ligęza

Lp.

Rodzaj zawodów

Uczniowie

Miejsce

Termin

1.

Tenis stołowy indywidualny – etap gminny-młodzież

Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Duch Mateusz, Brończyk Tomasz.

Brzana

09.09.2017

2.

Piłka koszykowa –etap gminny -młodzież

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Sus Ilona, Witek Weronika, Matuszewska Joanna,

Bobowa

10.09.2017

3.

Finał Mistrzostw Małopolski UKS –ów w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Steinhoff Gabriela, Brończyk Jolanta, Jurek Magdalena

Bobowa

I miejsce

30.09.2017r.

4.

Konsultacje szkoleniowe dla dziewcząt ośrodków gimnazjalnych województwa małopolskiego

Gruca Monika, Serafin Magdalena, Skrzypek Izabella, Skrzypek Laura, Zabielny Aleksandra

Bochnia

10 – 13. 11. 1017r.

5.

Piłka Koszykowa – etap gminny – dziewczęta klasa VII

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Steinhoff Gabriela, Brończyk Jolanta, Pękala Weronika, Święs Natalia, Witek Weronika, Sus Ilona.

Bobowa

22.11.2017

Awans na powiat

6.

Igrzyska Młodzieży -tenis stołowy  indywidualny dziewcząt i chłopców

Zabielny Aleksandra II, Serafin Magdalena I, Duch Mateusz, Brończyk Tomasz I.

Brzana

Awans na powiat

15.11.2017

7.

Igrzyska Dzieci – gminne indywidualne zawody w tenisie stołowym

Julia Ligęza I, Weronika Pękala II, Laura Skrzypek III, Dawid Gruszka II, Michał Serafin III

Wilczyska awans na powiat

29.11.2017 r.

8.

Wojewódzka Liga Piłki Ręcznej kat. dziewcząt – Młodziczki

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Steinhoff Gabriela, Brończyk Jolanta, Pękala Weronika, Ligęza Julia, Jurek Magdalena

Kraków

06.12.20017

9.

Wojewódzka Liga Piłki Ręcznej kat. dziewcząt – Młodziczki

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Steinhoff Gabriela, Brończyk Jolanta, Jurek Magdalena

Olkusz

08.12.2017

10.

Turniej Międzynarodowy KEMPA 4 SPORT CUP 2018 – Piłka Ręczna

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Gruca Monika, Gryzło Justyna, Skrzypek Izabela, Skrzypek Laura, Tokarz Natalia, Steinhoff Gabriela,  Jurek Magdalena, Ligęza Julia

Słowacja

4-6 stycznia

11.

Igrzyska Dzieci Tenis stołowy – indywidualny – powiat – Ropa

Julia Ligęza Weronika Pękala Dawid Gruszka –Jola Brończyk,

 Michał Serafin

 

1, 2 i 3  miejsce awans na rejon

7 miejsce

9 miejsce

31.01.

2018 r.

12.

Igrzyska Młodzieży Tenis stołowy – indywidualny – powiat – Ropa

Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Sus Ilona –  , Duch Mateusz , Brończyk Tomasz

 

1, 2, 4 miejsce

01.02

.2018 r.

13.

Igrzyska Dzieci Tenis stołowy – indywidualny – rejon

Julia Ligeza, Weronika Pękala, Dawid Gruszka

 

1 i 4 miejsce

01.02

.2018 r.

14.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej piłka ręczna etap gminny

9 osób

1 miejsce

01.03.2018 r.

15.

Igrzyska Dzieci mini- piłka ręczna etap gminny

19 osób

1 miejsce

06.03.2018 r.

16.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej piłka ręczna etap powiatowy

9 osób

1 miejsce

13.03.2018 r.

17.

Tenis stołowy – drużynowy – rejon –Gródek nad Dunajcem

Ligęza Julia, Pękala Weronika

1 miejsce

15.03.2018 r.

18.

Igrzyska Dzieci Tenis stołowy – indywidualny – województwo – Waksmund

Ligęza Julia, Pękala Weronika

udział

22.03.2018 r.

19.

Igrzyska Dzieci Tenis stołowy – drużynowy– województwo

Ligęza Julia, Pękala Weronika

7 miejsce

27.03.2018 r.

20.

Igrzyska Dzieci mini- piłka ręczna etap rejonowy

9 osób

1 miejsce

28.03.2018 r.

21.

Międzynarodowy Turniej Lajkonik – Kraków

12 osób

1 miejsce

08.04.2018 r.

22.

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Memoriał Zbigniewa Barnasia – Tarnów

12 osób

2 miejsce

14.04.2018 r.

13.

Igrzyska Dzieci mini- piłka ręczna dziewcząt – ½ województwa – Muszyna

11 osób

1 miejsce

26.04.2018 r.

14.

Igrzyska Dzieci mini- piłka ręczna dziewcząt – etap wojewódzki – Bobowa

11 osób

2 miejsce

11.05.2018 r.